Na SP v hip hopu, electric boogieju in break danceu do 14 odličij in številnih uvrstitev v finale

Bremerhaven (Nemčija), 15. do 19. 10. 2019

Številčna slovenska street reprezentanca se je sredi oktobra za 5 dni preselila v nemški Bremerhaven, kjer so je odvijalo Svetovno prvenstvo v hip hopu, electric boogieju in break danceu. Na plesišču se je v vseh tekmovalnih dneh zvrstilo 3300 plesalcev iz 33 držav.

V hip hopu so slovenski plesalci letos zbrali manjše število odličij, a zabeležili veliko uvrstitev v finale in tik pod vrh.

Na stopničke sta se uvrstili kar dve članski hip hop formaciji, in sicer so novi svetovni podprvaki plesalci formacije Royce (PD TBA, Šentjur),

Fotografija osebe Plesna zveza Slovenije - sekcija za Moderne Tekmovalne Plese.

brona pa so se razveselili člani formacije Mansa Musa (PK Bolero, Ljubljana).

Otroška podprvaka med otroškimi dvojicami sta postala Lovro Zajc in Tjaša Zrimšek (PŠD Artifeks, LJ Šmartno), do brona pa so priplesali še Ray (PK Lukec, Krško) v kategoriji male skupine člani 2.

V disciplini hip hop battle sta medalji osvojila Lia Lačen (ŠKP DC, Nova Gorica) med mladinci, in sicer za naslov mladinske podprvakinje,

Fotografija osebe Plesna zveza Slovenije - sekcija za Moderne Tekmovalne Plese.

in Neo Erce (PK Miki, Domžale) za 3. mesto v otroški kategoriji.

Za edino medaljo v electric boogieju je poskrbel deček Ian Hotko (PK Vibe, Maribor), ki je osvojil 2. mesto.

Srebrno medaljo pa si je na pokalni tekmi priplesala tudi produkcija The door ways (PD Jay dance studio, Ljubljana).

Fotografija osebe Plesna zveza Slovenije - sekcija za Moderne Tekmovalne Plese.

Prvenstvo so sklenili break dancerji. Novi svetovni prvak je Tim Babnik (ŠPK Kreart, Grgar),

Fotografija osebe Plesna zveza Slovenije - sekcija za Moderne Tekmovalne Plese.

3. mesto si je priboril Tilen Grašič (ŠKD Bast, Ljubljana).

Fotografija osebe Plesna zveza Slovenije - sekcija za Moderne Tekmovalne Plese.

Med solistkami je do brona priplesala Indi Mužič (ŠKPK V. I. P., Nova Gorica). Uspešni pa so bili tudi break crewi. The chosen ones (PK Zeko, Murska Sobota) so Sloveniji priborili naslov svetovnih podprvakov, medtem ko so si Bastarts crew (ŠKD Bast, Ljubljana) priborili 3. mesto. Dobili pa smo tudi mladinske svetovne podprvake – Go-breakers Juniors (ŠKPK V. I. P., Nova Gorica).

Vsem reprezentantom in njihovim trenerjem/koreografom iskreno čestitamo.