Naslov svetovnih prvakov med hip hop formacijami v Slovenijo!

Gradec (Austria) – 19. do 23. 10. 2016 – Svetovno prvenstvo v hip hopu, break danceu in electric boogieju

Slovenska reprezentanca, štela je skoraj 500 članov, je v konkurenci 31 držav in nekaj manj kot 4000 plesalcev, na SP v Gradcu osvojila 12 odličij, in sicer 3 naslove prvakov, med drugim tudi v kraljevski disciplini – članskih hip hop formacijah.

Članska hip hop formacija SoFly 2016 (ŠKDPS Novo mesto) je naslovu evropskih prvakov dodala še naslov svetovnih prvakov, finale si je priplesala še formacija Slay (PK Bolero LJ) in osvojila 5. mesto. Naslova mladinskih svetovnih prvakov pa sta se razveselili hip hop mala skupina Fierce (ŠKDK Plesni val CE) in break crew The chosen ones jr. (PK Zeko).

Na 2. stopničko so se povzpeli solistka deklica Danaja Ažman (PK Bolero LJ), solistka mladinka Urša Skubic (PŠD Artifeks), članska dvojica Maša Štucin – Laura Višnar (ŠKDPS Špela), solist mladinec v break danceu Filip Kovačič (PK Zeko) in članski break crew The chosen ones (PK Zeko).

Do 3. stopničke so priplesali mladinska formacija Bombay (ŠKDPS Novo mesto), članska 2 formacija O.M.G. (ŠKDPS Novo mesto) in članski break crew Generic crew (KUD Superstar).

Nehvaležno, a odlično 4. mesto so osvojili solistka članica Jona Slaček (PŠD Artifeks), mladinska dvojica Ana Zajc in Urban Marolt (PŠD Artifeks), članska dvojica Jona SLaček in Jaka Rajšter (PŠD Artifeks), mladinska mala skupina Saints (PK Bolero LJ), mladinska formacija Warriors (PK Bolero LJ), mladinskii break crew 007 (KUD Superstar). 5. mesto pa sta si priplesala Andraž Mrak in Dejan Djurovič (PK Miki Domžale) med članskimi electric boogie dvojicami.

V petek je potekalo tudi tekmovanje za svetovni pokal produkcij, kjer si je produkcija PK Bolero LJ Dancers life priborila 3. mesto, medtem ko je bila produkcija Back to school (PD J Dance studio) 4.