Maturantska ulična četvorka 2019, 17. maj točno opoldne - obvestilo za javnost

Plesna zveza Slovenije kot neprofitna organizacija združuje društva, klube in zunanje pogodbene partnerje v različnih projektih, med drugim tudi v četvorki na ulici – European Quadrille Dance Festival že od leta 2005. Temeljno sporočilo projekta plesanja ulične četvorke je že od ustanovitve dalje promocija plesne dejavnosti. Vsi naši pogodbeni partnerji sodelujejo v projektu brezplačno in zagotavljajo brezplačno udeležbo vsem dijakom in ostalim udeležencem projekta.

Slovenski organizatorji Europen Quadrile Dance Festivala so PŠ Bolero (Litija, Kočevje), PS Novo mesto (Novo mesto, Črnomelj, Sevnica), PŠ Rebula (Nova Gorica, Tolmin, Ajdovščina, Postojna, Sežana, Idrija), PC Dolenske (Novo mesto, Šentjernej, Mirna), PŠ Pingi (Murska Sobota, Sl. Konjice, Lendava) in PŠ Samba (Ptuj).

V tujini bodo pod okriljem PZS v projektu EQDF2019 plesali v naslednjih mestih:

Slovaška (4 mesta) - Žilina, Košice, Myjava in Zvolen.

Srbija (16 mest) – Kraljevo, Niš, Jagodina, Zrenjanin, Novi Sad, Pančevo, Zaječar, Negotin, Kruševac, Ćuprija, Bajina Bašta, Vrnjačka Banja, Gornji Milanovac, Paraćin in Veliko Gradište.

Madžarska (1 mesto) - Szombathely.

Severna Makedonija (6 mest) - Skopje, Ohrid, Struga, Strumica, Valandovo in Gevgelija

Črna Gora (1 mesto) – Tivat.

Republika Kosovo (1 mesto) – Priština-Gračanica

Plesoče bo tudi letos po radijskem signalu Radia Slovenija International tako v Sloveniji kot v tujini (preko satelita) pozdravil priznani voditelj. V živo se bodo v petek, 17. maja med 11.30 in 11.55 iz prizorišč javili organizatorji iz tujine - Slovaške, Srbije, Madžarske, Makedonije in iz Slovenije - Novega mesta, Murske Sobote, Slovenskih Konjic in Nove Gorice.

Skupno bo pod okriljem Plesne zveze Slovenije plesalo več kot 20.000 plesalcev na 48. lokacijah v 7. državah.

Rudi Kocbek, glavni koordinator projekta EQDF za Slovenijo in Evropo

PLESNA ZVEZA SLOVENIJE