Maturantska ulična četvorka 2018, 18. maja točno opoldne - obvestilo za javnost

Plesna zveza Slovenije kot neprofitna organizacija združuje društva, klube in zunanje pogodbene partnerje v različnih projektih, med drugim tudi v četvorki na ulici - European Quadrille Dance Festival - že od leta 2005. Temeljno sporočilo projekta plesanja ulične četvorke je že od ustanovitve dalje promocija plesne dejavnosti. Vsi naši pogodbeni partnerji sodelujejo v projektu brezplačno in zagotavljajo brezplačno udeležbo vsem dijakom in ostalim udeležencem projekta.

Slovenski organizatorji Europen Quadrile Dance Festivala so: PŠ Bolero (Litija, Kočevje), PS Novo mesto (Novo mesto, Črnomelj, Sevnica), PŠ Rebula (Nova Gorica, Tolmin, Ajdovščina, Postojna, Sežana, Koper), PC Dolenske (Novo mesto, Šentjernej, Brežice, Mirna), PC Zasavja (Trbovlje), PŠ Pingi (Murska Sobota, Sl. Konjice, Lendava) in PŠ Samba (Ptuj).

V tujini bodo pod okriljem PZS v projektu EQDF 2018 plesali v naslednjih mestih:

Slovaška (5 mest) - Žilina, Košice, Myjava, Jacovce, Vranov nad Toplou.

Srbija (16 mest) - Kraljevo, Niš, Jagodina, Zrenjanin, Novi Sad, Pančevo, Pirot, Zaječar, Negotin, Kruševac, Ćuprija, Bajina Bašta, Vrnjačka Banja, Gornji Milanovac, Čoka, Paraćin.

Madžarska (1 mesto) - Szombathely.

Makedonija (5 mest) - Skopje, Ohrid, Struga, Strumica, Gevgelija.

Hrvaška (1 mesto) - Varaždin.

Črna Gora (1 mesto) - Tivat.

Bolgarija (1 mesto) - Gorna Oryahovica.

Plešoče bo tudi letos po radijskem signalu Radia Slovenija International tako v Sloveniji kot v tujini (preko satelita) pozdravil priznani voditelj. V živo se bodo v petek, 18. maja med 11.30 in 11.55 iz prizorišč javili organizatorji iz tujine - Slovaške, Srbije, Madžarske, Makedonije, Črne Gore in iz Slovenije - Novega mesta, Murske Sobote, Ptuja in Nove Gorice.

Skupno bo pod okriljem Plesne zveze Slovenije plesalo skoraj 30.000 plesalcev na 50. lokacijah v 8. državah.

Obvestilo Za Javnost Eqdf 2018

Rudi Kocbek, glavni koordinator projekta EQDF za Slovenijo in Evropo