Državno prvenstvo v standardnih plesih za leto 2018

Občina Lenart je bil kraj letošnjega državnega prvenstva v standardnih plesih za leto 2018. V preteklih letih je veljalo, da so prvenstva v standardnih plesih malo številčna, a letošnji pogled na število prijavljenih parov je vlilo upanje. Prijavljenih je bilo 51 plesnih parov v vseh starostnih kategorijah, od najmlajših pionirjev in vse do seniorjev. Prvikrat sta nastopila tudi plesni par zvrsti PARA PLES discipline COMBI, Roman Maček in Martina Smodiš, ki sta požela bučen aplavz. Najštevilčnejša je bila starejša mladinska kategorija, ki so v predtekmovanju odplesali 2 kroga, 1/4 finale in 1/2 finale.

Večerni del prvenstva je otvorila točka twirlinga v izvedbi Lane Žabčič, slovensko himno je odmevala iz ust osnovnošolke iz Lenarta, gsd. Ane. Po slavnostnem mimohodu je publika v Lenartu nestrpno čakala na nastop plesnih parov. Vsaka kategorija je posebej požela aplavz za prikazan ples in kasneje osvojena mesta. Državna prvaka za leto 2018 v absolutni, članski konkurenci sta postala Iliya Dobrev in Ana Mesec. Kako je sodniško oko videlo plesne pare in kateri plesni par je osvojil naziv državnega prvaka v ostalih starostnih kategorijah pa si lahko podrobneje pogledate na strani http://rezultati-plesna-zveza.strokahosting.net/Te...